Neopark A z pozwoleniem na użytkowanie, rusza Neopark B

Budynek Neopark A, nad którym zespół Europtimy sprawował nadzór inwestorski, uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Już wkrótce wprowadzą się do niego pierwsi najemcy – Grupa Integer oraz KönigStahl Sp. z o.o.

Deweloperem inwestycji jest firma Yareal, projekt powstał w pracowni JEMS Architekci, a Generalnym Wykonawstwem zajęła się firma RD Bud. Dzięki dobrej współpracy wszystkich kluczowych uczestników projektu udało się stworzyć przyjazną przestrzeń biurową z nowoczesnymi rozwiązaniami architektoniczno-technologicznymi i wysokimi standardami środowiskowymi. Projekt wyróżnia się dzięki ciekawym elementom tzw. małej architektury – na trenie inwestycji zaprojektowano wiaty dla rowerów, modernistyczne betonowe chodniki z drewnianymi ławkami oraz zielony dziedziniec z kwiecistymi łąkami.

Z technicznego punktu widzenia najtrudniejszym zadaniem okazała się budowa fasady, którą Wykonawca opracował w oparciu o indywidualną dokumentację techniczną, ale efekt końcowy był wart wysiłku.

Firma Yareal Polska rozpoczęła również realizację drugiego budynku w kompleksie Neopark – budynku B. Po jej ukończeniu (pod koniec 2018 roku) cały kompleks biurowy będzie oferował 24 tys. mkw. powierzchni biurowej, handlowej i usługowej. W ramach drugiego etapu inwestycji powstaną też 322 miejsca parkingowe.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że nie jest to jedyny projekt firmy Yareal, w którym bierze udział nasz zespół – w zeszłym roku został oddany do użytku nadzorowany przez Europtimę projekt mieszkaniowy Rezydencja Konstancińska, a w przyszłym roku planowane jest ukończenie budowy biurowca Nowogrodzka Square.

This page is also available in: enEnglish

Brak możliwości komentowania.