Property Forum – relacja z debat

Hotele. Rynek spotkań to pieniądze

Hotele w Polsce jak najbardziej odpowiadają na zapotrzebowanie organizatorów. Kluczowym problemem – mówi Gaby Tayoun, Prezes Europtimy – jest nie tyle brak bazy noclegowej, co brak dużej konferencji.

Niektóre miasta na południu Europy żyją z organizacji 2-3 konferencji rocznie, które mogą przyjąć około 16 tysięcy gości. Cannes ma MIPIM lub MAPIC, Monako ma konferencję medialną – te wydarzenia ożywiają całą branżę hotelową w regionie. Warszawy nie widać na mapie MICE, bo brakuje jej jednego wydarzenia, które mogłoby spopularyzować destynację i przyciągnąć gości zagranicznych. Takim wydarzeniem mogłaby być na przykład konferencja branży meblowej. Polski przemysł meblowy jest znany ze swojej jakości na całym świecie i goście na pewno chętnie przyjechaliby aby wziąć w niej udział.

Promocja musi rozpocząć się od zbudowania strategii na szczeblu krajowym, aby potem kontynuować działania w samorządach lokalnych – podsumował Gaby Tayoun.

Centra Handlowe. Inwestycyjny boom w Warszawie

Przyszłość centrów handlowych to nie tylko modernizacje i poprawa infrastruktury, ale także budowa unikalnego doświadczenia zakupowego klienta – uważa Iain Leyden, Dyrektor Regionalny Europtima – Klienci obecnie przychodzą do centrum handlowego nie po to aby kupić, ale aby wypróbować produkt, przymierzyć i podzielić się wrażeniami ze znajomymi w mediach społecznościowych.

Właściciele centrów handlowych oraz deweloperzy powinni iść za tym trendem i tworzyć takie środowisko dla klientów, które zachęcić ich do przebywania w centrach handlowych jak najdłużej i wydawania tam jak najwięcej pieniędzy. Centra handlowe w porozumienia z najemcami będą korzystać z możliwości jakie zaoferuje big data w połączeniu z programami lojalnościowymi i lokalizacją – możliwa będzie coraz bardziej spersonalizowana i efektywna komunikacja zachęcająca do zakupów, lub nagradzająca rabatami czy kuponami lojalnych klientów.

W przyszłości handlu mniej chodzi o samą sprzedaż, bardziej o spełnianie indywidualnych potrzeb i tworzenie doświadczeń – stwierdził Iain Leyden.

This page is also available in: enEnglish

Brak możliwości komentowania.