Property Forum w Łodzi

Minione Property Forum w Łodzi było to prawdziwie merytoryczne wydarzenie branżowe z wieloma ciekawymi debatami. Deweloperzy, inwestorzy i eksperci obecni na łódzkim rynku nieruchomości komercyjnych rozmawiali o perspektywach w poszczególnych sektorach – magazynowym, handlowym, mieszkaniowym i biurowym. Wiele uwagi poświęcono idei duopolis Łodzi i Warszawy oraz tematowi rewitalizacji i przyszłości coworkingu.

Łódź 2022. Biura rozpędzone jak nigdy.

Takiego tempa rozwoju biur w Łodzi jeszcze nie było. Do 2022 roku sektor urośnie o ponad 200 tys. mkw. Najwięksi deweloperzy, spektakularne projekty, nowi najemcy – co czeka łódzki sektor biur? Jak rynek biurowy reaguje na oczekiwania młodego pokolenia? Jak będą wyglądać biura przyszłości? W dyskusji na ten temat wzięła udział Dyrektor Biura Europtima w Łodzi – Dagmara Jarmicka.

fot. Property Forum Łódź/PTWP.

„Młode pokolenie bardzo swobodnie porusza się w świecie cyfrowym i na pewno będzie to kluczowe kryterium dla deweloperów przy projektowaniu nowych przestrzeni biurowych. Zapewnienie komfortowych warunków pracy już nie wystarczy – teraz należy postawić na innowacyjne rozwiązania PropTech, które zwiększają wydajność i podwyższają standard” mówiła Dagmara Jarmicka „Zintegrowane aplikacje, za pomocą których będzie można sprawdzić dostępność sali konferencyjnej i ją zarezerwować, spersonalizować ustawienia parametrów w biurze takich jak światło czy temperatura, zarządzać miejscami parkingowymi, wjechać do garażu po automatycznym sczytaniu tablic rejestracyjnych, zamówić usługi takie jak kurier, dostawa lunchu, czy pralnia – a to wszystko w jednym smartphonie – tak będzie wyglądało środowisko pracy w niedalekiej przyszłości.”

Paneliści zgodzili się co do tego, że biura przyszłości w dużej mierze będą planowane jako przestrzenie coworkingowe, biura elastyczne. Elastyczność przestrzeni biurowej to jedno z głównych oczekiwań przyszłych najemców. Przestrzenie coworkingowe odnotowują wzrost i cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród freelancerów ale także wśród średnich i dużych firm, w tym korporacji. Na pewno w dalszym ciągu duże znaczenie będzie miała ciekawa propozycja na aranżację tych przestrzeni oraz zastosowanie pro-ekologicznych rozwiązań.

This page is also available in: English

Brak możliwości komentowania.