Smart City Forum – nowe technologie w nieruchomościach

W dniach 19-20 września wzięliśmy udział w największym w Polsce kongresie poświęconym funkcjonowaniu i rozwoju inteligentnych miast – Smart City Forum.

Dr Bartosz Zamara – Operations Manager w Europtima i nasz ekspert w dziedzinie nowych technologii – prowadził ożywioną dyskusję panelową na temat kierunków rozwoju PropTech i technologii BIM w procesie projektowania i realizacji inwestycji.

Szczególną uwagę zwracano na użyteczność nowych technologii dla miast występujących jako podmioty realizujące inwestycje i użytkujące budynki o różnym przeznaczeniu- od biur po komunalne budownictwo mieszkaniowe czy szkoły lub baseny. Każda z tych gałęzi może czerpać z poruszanej tematyki, w celu poprawy warunków użytkowania i utrzymania budynków.

Dyskutowano również tematykę integracji strumieni danych generowanych przez inteligentne budynki będące własnością prywatną do globalnej „miejskiej” przestrzeni informacyjnej w celu generowania bieżącej informacji dla mieszkańców lub zarządzaniem funkcjami miasta.

Wyjątkowo istotna wydaje się w tym kontekście świadomość dostępnych rozwiązań i klarowne formułowanie oczekiwań w celu prawidłowej aplikacji technologii.

This page is also available in: English

Brak możliwości komentowania.